Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ثبت نام
راهنما
تماس با ما
Skip Navigation Links
سخن رییس شورای راهبری جشنواره
     
اقتصاد تعاونی در بسیاری از کشورهای دنیا، منشاء بسیاری از تحولات، تغییرات و بهبود در ساختارهای اقتصادی حوزه های تولید، توزیع و مصرف شده است.این اقتصاد، با نگرش انسان محوری، دارای ویژگی های رشدگرایی و بازتوزیعی است و علاوه بر آثار و تبعات اجتماعی و فرهنگی، با این رویکرد می تواند پاسخگوی نیازهای اشتغال زایی نیز باشد.
هم اکنون که راهبردها و رویکردهای اجرایی دولت تدبیر و امید بیشترین هم خوانی و نزدیکی را با مشی اعتدالی نهضت تعاونی دارد، شرایط کشور برای توسعه این بخش از اقتصاد از همیشه مناسب تر است. تحقق این هدف مستلزم نگاهی نو به ظرفیت ها و قابلیت های بخش تعاونی و اتخاذ روش های نو جهت ترویج فرهنگ تعاون و استفاده از این شبکه عظیم اجتماعی اقتصادی در مسیر ساماندهی بسیاری از چالش های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی است؛ به ویژه که نام گذاری مدبرانه و حکیمانه سال 1398 با عنوان" رونق تولید" می تواند پتانسیل های بخش تعاونی را بیش از پیش نمایان سازد. بدیهی است چنان چه این حمایت ها به حمایت اصولی از تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی منجر نشود و فقط در حذف رقبای خارجی خلاصه شود، تنها به تضعیف بیشتر کیفیت کالای ایرانی خواهد انجامید و اگر بخواهیم تولیدات ایرانی در بازارهای منطقه ای و بین المللی رقابت پذیر باشند، باید به بهترین نحو از نهادهای مشارکتی و خودساخته مردمی پشتیبانی و آن ها را به سوی اکتساب و کاربرد نوآوری و فناوری های روز دنیا ترغیب و تشویق نماییم. از این رو نهادینه سازی فرهنگ تعاون و توسعه و ترویج این فرهنگ از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و ضروری است برای ترویج آن در میان آحاد جامعه، از کلیه امکانات و ظرفیت های ممکن بهره جست.
در راستای کمک به تحقق این هدف، چهاردهمین جشنواره تعاونی های برتر، جهت شناسایی الگوهای موفق و معرفی آن ها در سطح جامعه، همچنین قدردانی از تلاش تعاونی ها و تعاونگران برگزار می شود. امید است با اتکا به همت والای تعاونگران و علاقمندان به اعتلای فرهنگ تعاون، همچون سنوات گذشته شاهد حضور و استقبال چشمگیر تعاونگران عزیزدر این جشنواره و در جهت اشاعه فرهنگ و ارزش های تعاون در سطح جامعه باشیم.    محمدجعفر کبیری
    معاون امور تعاون و رییس شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره تعاونی های برتر
   
     
     
     
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
  
اشاره
تعاونی برتر :
تعاونی برتر به تعاوني‌ای گفته مي‌شود که ضمن رعایت الزامات قانونی مرتبط و اختصاصی خاص هر گرایش، در رشته فعالیت خود نسبت به سایر تعاوني‌های هم‌رشته و نیز بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی بخش‌های اقتصادی و عمومی (اجتماعی – فرهنگی) از وضعیت نسبتا مطلوب و قابل قبول جامعه و بالاتری نسبت به سایرین برخوردار باشد.
گالری تصاویر
 
 
لینکهای مرتبط 
 
 
مدیریت توسعه و نوآوری فاوا-مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری